ony internetowe. Podstawową zasadą marketingu internetowego prowadzonego przez przedsiębiorstwa jest informowanie internautów o ich nowych produktach oraz wykorzystywanie reklam internetowych w celu ich promocji. Osoby odpowiedzialne za tworzenie takich reklam powinny mieć na uwadze fakt, że muszą one być atrakcyjne pod względem graficznym i ubogacone w jakieś chwytliwe hasła, które od razu pozostają w pamięci. Natomiast w celu promocji nowych usług można przedstawić potencjalnym klientom propozycję różnych rabatów.
Do czego używa się copywritingu SEO?
Copywriting SEO jest specyficzną odmianą copywritingu. Polega nie tylko na przedstawianiu odpowiedniej treści dla konkretnego odbiorcy, ale musi również mieć na uwadze optymalizację wyszukiwarki. Celem copywritingu SEO jest zarówno zachęcenie klientów poprzez odpowiednio napisaną treść, jaki i poprawienie wyników pozycjonowania poprzez dobranie właściwych słów kluczy. Jest to niezwykle istotna kwestia dotycząca e-marketingu oraz pozycjonowania. Copywriting SEO jest ważnym narzędziem wspomagającym pozycjonowanie poprzez dobranie odpowiedniej i unikalnej treści, z optymalną ilością słów kluczowych i właściwym zredagowaniem tekstu. Nie należy tego łączyć z kopiowaniem cudzych treści oraz nieuważnym wstawianiem słów kluczy – takie działania mogą przynieść wręcz odwrotny skutek odstraszając potencjalnych klientów.
Osobnym pomysłem jest wprowadzony przez Overture
Osobnym pomysłem jest wprowadzony przez Overture system, gdzie strony płacą wyszukiwarce kilka centów za każde kliknięcie, przy czym miejsca są licytowane – strona która daje więcej za kliknięcie znajdzie się wyżej na liście rezultatów. Pozycje płatne są oznaczone jako takie, razem z ceną. System ten jest korzystny dla właścicieli stron – płacą oni tylko za wejścia nie za wyświetlenia. Twórcy twierdzą, że jest on również korzystny dla użytkownika, gdyż tylko strony, które oferują coś użytecznego z danej dziedziny mogą sobie pozwolić na taką reklamę. Z drugiej jednak strony wiele użytecznych stron jest niekomercyjnych, a nawet przy stronach komercyjnych wyniki będą często nieoptymalne – np. na taką reklamę nie mogą sobie pozwolić strony, które mają niskie marże i oferują produkty po niskich cenach, a jedynie te, które mają wysokie marże i oferują produkty drożej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyszukiwarka_internetowa